Hlavní stránka / Koncert pro Bílovec - ZUŠ Open

Koncert pro Bílovec - ZUŠ Open

Mimořádný koncert v rámci mimořádného celorepublikového projektu. Jak dopadl?
Koncert pro Bílovec vznikl jako akce prvního celonárodního happeningu s názvem ZUŠ OPEN - vstup cca 350 základních uměleckých škol do veřejného prostoru po celé ČR, s podporou slavné operní pěvkyně Magdaleny Kožené a její nadace.

V Bílovci se prezentovaly oba umělecké obory, hudebním koncertem a výstavou výtvarných děl žáků. Koncert jsme plánovali ve "velkém stylu" na velkém pódiu Letního kina. Chtěli jsme dopřát mladým umělcům téměř profesionální podmínky svých výkonů. Žáci měli možnost pracovat na zvukové zkoušce s technikou, se kterou se tak často nesetkají. K této činnosti patří neodmyslitelný "šrumec" a být jeho součástí je zážitek, který při individuální výuce nezažijí.

Pár minut před zahájením koncertu vyhnala účinkující a návštěvníky blížící se bouřka. Naštestí je zámek schoval pod svá rozlehlá křídla a v jeho ještě před chvílí prázdnem zejícím sále se, s malým zpožděním, odehrál příjemný koncert. Navíc ti, kteří neodešli si mohli prohlédnout výstavu výtvarného oboru.

S klasickým repertoárem vhodným právě do zámku (renesanční tance a madrigaly) vystoupily flétnové soubory ze třídy p. uč. Ilony Knýbelové, akordeonový kvintet pod vedením Miroslavy Halatové zahrál mimojiné irské tradicionály, pěvecké oddělení Lenky Švorcové zvládlo pohádkové trio i populární sólo v doprovodu příčné flétny, Jazzíček Pavla Klose rozproudil v nejednom posluchači rytmy vzdorující deštivému počasí, kytarový soubor Vladimíra Veselého vkusně doprovodily housle ze třídy Lenky Žídkové. Závěr patřil skvělému školnímu orchestru - Worchestru, který to "rozbalil" s písničkami kapely Kryštof, Mňágy a Žďorp, Buty, ale taky s hity Michaela Jacksona, Adele nebo Deep Purple.

Mimořádná byla venkovní výstava v kouzelném dřevěném loubí, oddělujícím a zároveň proprojujícím prostor mezi zámkem a letním kinem, a to i přesto, že expozice měla poněkud jepičí život. Odhadujeme však, že právě zde nebyla výstava naposledy, vzhledem k atmosféře tohoto místa.

Děkujeme všem, kteří nás podpořili a podíleli se na přípravě této akce.
I přes nepříznivé počasí návštěvníci vydrželi a zaplnili sál. To je vždycky dobrá muzika!

OHLASY:

Vážení kolegové, milí přátelé,

Rádi bychom Vám prozatím touto cestou vyjádřili upřímnou gratulaci a poděkování za vaše včerejší nasazení v rámci účasti v projektu ZUŠ Open.

Historicky první ročník byl intenzivní a díky vašemu nasazení a skvělé přípravě nabídl pestrou paletu programové nabídky, která našla obrovskou odezvu u médií i široké veřejnosti. Je nám ctí, že jsme mohli kvalitu vaší práce zprostředkovat. Pevně věříme, že se nám společně s vámi podařilo otevřít účinnou cestu k cílené podpořea prezentaci základního uměleckého školství, která zakotví ve vašich kalendářích a stane se přirozenou a  respektovanou událostí v rámci celorepublikového dění. Děkujeme!

Srdečně

MgA. Irena Pohl Houkalová, Hlavní koordinátorka ZUŠ Open 2017, Nadační fond Magdaleny Kožené

Jsem velice ráda, že jsem měla možnost zúčastnit se úplně prvního ročníku nové celorepublikové kulturní akce s názvem ZUŠ OPEN, která má za úkol široké veřejnosti představit práci Základních uměleckých škol. Chtěla bych velice poděkovat ZUŠ v Bílovci, která se do akce také zapojila a připravila tím skvělý zážitek nejen rodičům žáků, kteří ZUŠ navštěvují, ale také nám, ostatním. Pro mne to byly dvě hodiny báječné atmosféry se spoustou talentovaných dětí a učitelů, kteří dokážou své žáky pro hudbu nadchnout, ale hlavně pohlazení po duši prostřednictvím prezentace mnoha různých hudebních nástrojů i hudebních žánrů. Mile mě překvapila vysoká úroveň a profesionalita vystupujících. Všem účinkujícím bych proto chtěla vyjádřit svůj velký obdiv a podporu, a už teď se těším na příští ročník.

Zuzana Pospíšilová

Poděkování prezidentky AZUŠ Jindřišky Kudrlové školám