Hlavní stránka / Pojeďte s námi do ostravské galerie

Pojeďte s námi do ostravské galerie

Zájezdem do Domu umění v Ostravě navazujeme na tradici galerijních animací. Děti tvoří mezi vystavenými díly a s odborným výkladem, rodiče mohou navštívit expozice dle libosti.

Eduard Ovčáček: Grafika je dar III.

Interpretace partitury opery Leoše Janáčka Z Mrtvého domu

V této třetí výstavě, která představuje loňský velkorysý dar profesora Eduarda Ovčáčka do fondu Galerie výtvarného umění v Ostravě, je prezentován konvolut digitálních tisků s podtitulem Interpretace partitury opery Leoše Janáčka Z mrtvého domu. Jedná se o 14 grafických listů, vytvořených pro výstavu Druhotvary konanou v roce 2008 v brněnském Památníku Leoše Janáčka. GVUO zcela záměrně vystavuje tento celek v době, kdy v našem městě probíhá mezinárodní hudební festival Janáčkův máj.

Animační program: Písmobrazy III

Interaktivní prohlídka výstavy: Eduard Ovčáček / Grafika je dar III. se skládá ze dvou částí. V první části provedeme děti / studenty výstavou grafik Eduarda Ovčáčka, českého vizuálního básníka, grafika, sochaře, malíře, fotografa, typografa, kurátora, vysokoškolského pedagoga a jednoho z našich nejvýznamnějších představitelů tzv. lettrismu, popovídáme si o jeho práci a v druhé tvořivé části se jím inspirujeme pro vlastní výtvarné činnosti.

Termín: úterý 3. května 2016, sraz u ZUŠ 15.15, odjezd od lékárny na náměstí 15.30 (nečekáme :)

Zájemci se přihlásí mailem na adrese reditel@zusbilovec.cz, nebo SMS tel. č. 730 548 339

Akce je určena dětem, rodičům a příznivcům školy.

Leopold a Paul Kupelwieser: Umění-Průmysl-Architektura

Jak bylo na minulé animaci?