Hlavní stránka / Celostátní happening ZUŠ Open

Celostátní happening ZUŠ Open

Magdalena Kožená podpořila základní umělecké školy založením Nadačního fondu, který zviditelňuje tento unikátní systém uměleckého vzdělávání a pomáhá dalšímu růstu uměleckých talentů.

Jak dopadl? - klikněte zde

 

 

 

 

 

Náš den se blíží : )  Klikněte ZDE

 

Slavná operní diva podporuje ZUŠ

Magdalena Kožená podpořila základní umělecké školy založením Nadačního fondu, který zviditelňuje tento unikátní systém uměleckého vzdělávání a pomáhá dalšímu růstu uměleckých talentů.

 

V České republice funguje 488 základních uměleckých škol, ve kterých studuje 247 tisíc žáků. Aktuálně nabízejí čtyři základní obory – hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický. V letech 1961–1990 nesly název lidové školy umění. „Zušky“ jsou natolik tradiční součástí naší kulturní identity, že jsou chápány společností jako zcela samozřejmé. Představují však nenahraditelné prostředí, kde se děti setkávají s uměním a mají příležitost jej systematicky poznávat. „Zušky“ jsou tak uni­kátním zázemím pro rozvíjení kulturnosti české společnosti.

 

„Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat,“ říká Magdalena Kožená.

 

Hlavní cíle Nadačního fondu Magdaleny Kožené:

1) zviditelnit jedinečný systém ZUŠ a přiblížit jej co nejvíce veřejnosti

2) představit ZUŠ jako prostředí pro vyhledávání, rozvoj a podporu dětských talentů

3) podporovat ZUŠ při vytváření vlastních projektů a při komunikaci s rodiči a veřejností.

 

Posláním fondu je cílená podpora budování pozice ZUŠ jako prestižního a unikátního systému moderního uměleckého vzdělávání.

 

„ZUŠ Open 2017“

Jedním z prvních projektů Nadačního fondu M. Kožené ke zviditelnění „zušek“ bude celostátní happening realizovaný ve spolupráci s krajskými koordinátory a Asociací ZUŠ ČR na jaře roku 2017.

 

Osobní dopis Magdaleny Kožené

Oficiální stránky Magdalény Kožené

 

Mezinárodní hudební festival Pražské Jaro se připojil k oficiálním podporovatelům ZUŠ Open.

V letošním roce vystoupí vybrané umělecké soubory základních uměleckých škol z Prahy a Středočeského kraje v den zahájení festivalu na slavnostním doprovodném programu MHF Pražské jaro na pražské Kampě a také dne 30. května 2017 na zvučených scénách v Praze na Náměstí Republiky a před Rudolfinem.

 

Speciální nabídka vstupenek na Pražské jaro pro žáky ZUŠ