Kontakty

Základní umělecká škola, Bílovec, Pivovarská 124, příspěvková organizace

Pivovarská 124, 743 01 Bílovec

IČO: 62330276                 mapa

RED_IZO: 600004058

ID datové schránky: 2d6fwtf

číslo účtu: 18139801/0100

el. podatelna: (.pdf do 20 MB)

zusbc@po-msk.cz 

 

Mgr. Ondřej Langr, ředitel

Telefon: +420 556 413 500

Mobil: +420 730 548 339

E-mail: reditel@zusbilovec.cz

 

Blanka Zwingerová

finanční referentka/hospodářka

Telefon: +420 607 257 481

E-mail: info@zusbilovec.cz

 

Hlavní budova na Pivovarské ulici

 

Další místo poskytovaného

vzdělávání: VÝTVARNÝ OBOR

Ostravská 484/4, Bílovec

 

 

Ochrana osobních údajů

 

 

Školní informační systém

 

Třída Ondřeje Langra

   

Mgr. Ondřej Langr působí od r. 2012 v Základní umělecké škole v Bílovci jako učitel výtvarného oboru a zároveň ředitel. Od 5-ti let navštěvoval ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné, významným životním impulsem znamenalo studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti (obor Tvorba hraček a dekorativních předmětů). Následovalo studium Učitelství výtvarné tvorby a výtvarné výchovy pro střední školy na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Svojí diplomovou prací se nominoval mezi čtyři finalisty dnes již mezinárodní Ceny Start Point pro absolventy vysokých uměleckých škol. Svůj projekt prezentoval vedle Galerie v Klenové také v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem a Akademii výtvarných umění v Praze. Osm let zpíval ve Vysokoškolském pěveckém sboru OU u prof. Lumíra Pivovarského, se kterým koncertoval v řadě evropských zemí a v Mexiku.

Dva semestry studoval sólový zpěv na Institutu pro umělecká studia OU u doc. Drahomíry Míčkové. Jako učitel získal zkušenosti na ZŠ Kosmonautů v Ostravě-Zábřehu, Střední škole průmyslové a umělecké v Opavě, Střední odborné škole umělecké a gymnáziu v Ostravě a ZUŠ Dobroslava Lidmily v Ostravě-Svinově.

V letech 2007-2014 spolupracoval jako rekvizitář, výtvarník a scénárista s Českou televizí na výrobě dětského pořadu s výtvarnou tématikou. Prošel mnoha vzdělávacími kurzy a semináři (tvorba ŠVP, manažerské a lektorské dovednosti ad.), lektoroval v rámci projektů Artprogram (MÚZA) a Podpora ZUŠ (NIDV). Věří ve schopnosti odhodlaných a pracovitých lidí, raduje se v přítomnosti dětí a je okouzlen životními rozmanitostmi. Imponuje mu skromnost, empatie, humor, nadhled a osobní kulturnost.

Aktivně sportuje (badminton, vysokohorská turistika, vodáctví), zajímá se o architekturu, historii a permakulturu, miluje volnou přírodu na souši i na moři a především svoji rodinu.

  

Cena Start Point - OL

Curriculum Vitae

 

Česká televize v ZUŠ Bílovec

Rozhovor v Bíloveckém zpravodaji

 

Chystáme galerii obrázků dětských prací výtvarného oboru, navštivte naše stránky později.