Kontakty

Základní umělecká škola, Bílovec, Pivovarská 124, příspěvková organizace

Pivovarská 124, 743 01 Bílovec

IČO: 62330276                 mapa

RED_IZO: 600004058

ID datové schránky: 2d6fwtf

číslo účtu: 18139801/0100

el. podatelna: (.pdf do 20 MB)

zusbc@po-msk.cz 

 

Mgr. Ondřej Langr, ředitel

Telefon: +420 556 413 500

Mobil: +420 730 548 339

E-mail: reditel@zusbilovec.cz

 

Blanka Zwingerová

finanční referentka/hospodářka

Telefon: +420 607 257 481

E-mail: info@zusbilovec.cz

 

Hlavní budova na Pivovarské ulici

 

Další místo poskytovaného

vzdělávání: VÝTVARNÝ OBOR

Ostravská 484/4, Bílovec

 

 

Ochrana osobních údajů

 

 

Školní informační systém

 

Hudební soubory

Školní orchestr

Do června 2017 působící těleso pod vedením Vladimíra Veselého navázalo na tradici úspěšného Tanečního orchestru Tomáše Hanáka, který s tímto souborem slavil nemalé úspěchy. Nápad vytvořit větší teleso, které sdružuje především žáky vyšších ročníků ke společnému muzicírování podpořili i ostatní učitelé (Lenka Žídková, Ilona knýbelová, Ondřej Milt, Ladislav Mariaš a Helena Hubová). Svůj debut orchestr odehrál v rámci koncertu v lázních Klimkovice 26. 4. 2016 a okamžitě si získal sympatie publika. Zcela specifické aranžmá pro orchestr vytvořil pan učitel Veselý, který čerpal ze soudobé pop music, rocku i jazzu. Výsledkem jeho práce jsou nadšení hráči a spokojené publikum. Orchestr hraje ve složení: housle, flétny, klarinety, pozoun, tuba, klavír, keyboard, kytary, basová kytara, bicí a zpěv. 

V současné době připravujeme fungování orchestru pod vedením nového pedagoga.

 

Flétnové soubory Ilony Knýbelové

Soubor zobcových fléten má na repertoáru renesanční a ranně barokní tance a písně. Vystupuje v renesančních kostýmech při různých příležitostech v Kapli sv. Barbory, na bíloveckém zámku a také na zámku v Kuníně. Současné složení souboru: Tereza Slánská – soprán, Vašek Richtár – alt, Tereza Petrovičová – tenor, Daniel Bortolotti – bas, Sára Řeháčková – tamburína

 

Trio příčných fléten ve složení Valérie Sedláková, Vendula Lindovská, Hedvika Malčíková vystupuje na mnoha školních akcích, v krajském kole celostátní soutěže ZUŠ v komorní hře žákyně získaly 1. místo.

 

Kvartet příčných fléten ve složení Andreas Kudela, Ester Lazecká, Martina Vokurková, Tereza Hrabovská se poprvé představil na zámecké slavnosti v roce 2012 Preludiem z Charpentierova Te Dea. Letos společně s Terezou Slánskou, která se postarala o bicí doprovod na konga, vystoupili na koncertě v Sanatoriích Klimkovice.

 

Malé trio příčných fléten ve složení Markéta Ottová, Nela Hochmanová, Bára Hutníková  vystoupilo na koncertíku s pohádkou pro MŠ v roce 2013. Repertoár tvoří lidové písně ve trojhlasé úpravě.

 

 

 

Keyboardové soubory Jany Bednářové

1. soubor byl založen v roce 1998 a účinkoval ve složení:

Hana Rokytová, Barbora Kaletová, Nikola Dreslerová a Markéta Richtarová.

Vystupoval na mnoha kulturních akcích nejen ve městě Bílovec. V roce 2002 se zúčastnil soutěžní přehlídky KONFRONTACE v ZUŠ Karviná, kde získal hned několik ocenění - 1. místo ve hře na keyboardy a diplom za pódiovou prezentaci.V Čs. rozhlase Ostrava se podílel na natáčení 1. CD ZUŠ Bílovec /ZUŠ BÍLOVEC HRAJE JAZZ/,a to 4 tituly.

V letech 2000 - 2004 spolupráce se zpěvačkou Vítězslavou Kyselou, která natočila 3 autorské písně Jany Bednářové v Českém rozhlase Ostrava a v soukromém studiu Tomáše Hanzla v Klimkovicích /viz. soubory ke stažení./ V březnu 2004 účinkovala s J. Bednářovou na mezinárodní výstavě žen v městečku Bad Neustadt v Německu.2. soubor, který účinkoval v letech 2002 - 2006, nejprve vystupoval v keyboardovém triu ve složení:

Karel Richtar, Marie Kaletová a Martina Kovářová.

Vyhrával v soutěžní přehlídce KONFRONTACE v Karviné vždy 1. místa s dalšími oceněními.V roce 2005 přibral k sobě akordeonistku Andreu Dluhošovou a dvě zpěvačky, Eriku Sequensovou a Hanu Veselou.V tomto složení vystupovali pod názvem MANGO GO. Jejich největším úspěchem bylo účinkování v Ostravské televizi v pořadu Dobré ráno /1. 9. 2005/ a natočení videoklipu TANGO TELEFONNÍ, který se natáčel v Lázních Klimkovice za účastí tanečních hostů a širokého publika.Poté byl klip zařazen do televizní soutěže pořadu Dobrého rána, kde zvítězil! V září roku 2005 také soubor natočil v režii paní redaktorky Renáty Spisarové rozhovor pro Český rozhlas Ostrava, který byl následně vysílán v nedělním pořadu - Naděje regionu. V soukromém studiu ve Fulneku - Jestřabí natočili píseň Kofeinový flám. Na profilové DVD ZUŠ Bílovec nahráli 3 písně.3. soubor začal vystupovat v roce 2006, nejprve jako duo, později jako trio a kvarteto a po odchodu Natálie Součkové účinkuje jako trio v tomto složení:

Tereza Tížková, Bára Tížková a Gabriela Dreslerová.

Prvotní název souboru byl HVĚZDIČKY a nyní se přejmenoval na LITLLE TRIO+ hosté. Jako předcházející soubory již 3x zvítězil v soutěži KONFRONTACE. Zatím největším úspěchem byla účast na castingu mezinárodní soutěže TALENT AWARDS 2010 ve Frýdku-Místku, kde získal ocenění hlavního vítěze ve své kategorii a následné účinkování na Galavečeru v Praze, v divadle Na Marjánce. V roce 2010 byl soubor HVĚZDIČKY oceněn starostkou města Bílovec jako nejlepší žákyně ZUŠ Bílovec.

V dubnu 2012 se stal soubor na celoslovenské soutěži s českou účastí ve hře na keyboardy, která se konala v ZUŠ Považská Bystrica, vítězi ve 4. kategorii komorní hry a rovněž absolutními vítězi komorních her!

Od jara 2012 se souborem začala opět spolupracovat Natálie Součková /jako zpěvačka/ a dále se stala platnou členkou souboru, který si nyní říká 6...STÝ SMYSL, Hana Rožnovjáková z kytarové třídy Jakuba Jalůvky. Soubor úspěšně reprezentoval školu na přehlídce talentovaných žáků v Brušperku - BRUNOFEST 2012, kde získal hlavní cenu poroty.

Od roku 2013 přebírá pozici zpěvačky Gabriela Dreslerová a kapela vystupuje na Mezinárodním festivalu v Opavě - Magický klavír v proměnách času a jiných koncertech.

V dubnu 2014 se keyboardové trio ve složení Tereza Tížková, Bára Tížková a Gabriela Dreslerová zúčastnilo mezinárodní soutěžní přehlídky Nová Konfrontace v ZUŠ Karviné, kde opět zabodovalo a přivezlo si Zlaté pásmo a slovní pochvalu od předsedkyně poroty za překvapivý výkon.

 

Kytarový soubor Vladimíra Veselého

Kytarový soubor sdružující žáky od čtvrtého ročníku, ovšem zahrát si můžou i mladší žáci, kteří projeví nadšení s přihlédnutím k technickým dispozicím. Příležitostně se souborem hostoval hráč na basovou kytaru, či houslisté. Repertoár souboru zahrnuje skladby různých žánrů od klasické až po populární hudbu. Skladby přímo na míru aranžoval p.uč. Veselý. 

 

 

 Kytarové oddělení

 

 JAZZÍČEK - jazzový soubor Pavla Klose

 

Akordeonový soubor Miroslavy Halatové

 

Komorní soubor Lenky Žídkové