Kontakty

Základní umělecká škola, Bílovec, Pivovarská 124, příspěvková organizace

Pivovarská 124, 743 01 Bílovec

IČO: 62330276                 mapa

RED_IZO: 600004058

ID datové schránky: 2d6fwtf

číslo účtu: 18139801/0100

el. podatelna: (.pdf do 20 MB)

zusbc@po-msk.cz 

 

Mgr. Ondřej Langr, ředitel

Telefon: +420 556 413 500

Mobil: +420 730 548 339

E-mail: reditel@zusbilovec.cz

 

Blanka Zwingerová

finanční referentka/hospodářka

Telefon: +420 607 257 481

E-mail: info@zusbilovec.cz

 

Hlavní budova na Pivovarské ulici

 

Další místo poskytovaného

vzdělávání: VÝTVARNÝ OBOR

Ostravská 484/4, Bílovec

 

 

Ochrana osobních údajů

 

 

Školní informační systém

 

Logo školy

Jsme základní uměleckou školou s bohatou tradicí, ale také ambicemi udržet kontinuitu a kvalitu vzdělávání i ve druhém desetiletí 21. století. Máme co nabídnout a co sdělovat.

 

Člověk od svých počátků používá pro svoje vyjádření znaky a symboly. Dnes velmi efektivně komunikuje pohyblivým obrazem. Jaký je ale obsah dnešních symbolů, jaká jsou jednotlivá políčka toho filmu? Svět stále akceleruje a zahušťuje se, plevelí. Chybí zpomalení, zastavení, rozjímání.

 

Zpomalili jsme, abychom se rozhlédli, co jsme zač, snažíme se mluvit o naší profesní identitě.

K tvorbě její vizuální podoby jsme přizvali profesionála a začali jsme společným hledáním loga školy, které pro nás neznamená módní trend, ale je výsledkem dlouhodobého uvažování o nás samotných a naším koncentrovaným symbolem.

 

Diskuzí o kvalitě naší školy a kultivováním vlastního obrazu vyjadřujeme autonomii a posilujeme sebevědomí organizace, a to uvnitř i navenek. Logo a další grafické výstupy z něho vycházející jsou součástí naší vizuální identity.

V jeho abstraktní podobě jsou kódovány významy charakteristické pro základní umělecké vzdělávání (vývoj - spirála, kostra/páteř - základ, tvoření z jednotlivostí, paleta zvuků a barev, souhra, rozkvět, gradace, dynamika, cykličnost, lidské oko - smysly atd.) Opustili jsme příliš popisná grafická pojetí s konvenčními atributy základní umělecké školy (nota, houslový klíč, štětec apod.) a vytvořili nadčasový symbol, jehož interpretace vybízí k přemýšlení a klade nároky na představivost a fantazii jeho vnímatelů.

 ...

 

Logickým pokračováním spolupráce se studiem Stromdesign, které si získalo naši důvěru, proto byla tvorba webových stránek.

 

Grafická kvalita a bezproblémové užití v různých podobách musí být samozřejmostí: 

 

 

 

 

Logo ke stažení pro práci v grafických editorech

Logo ke stažení v pdf