Hlavní stránka / ZUŠka v České televizi, Česká televize v ZUŠce

ZUŠka v České televizi, Česká televize v ZUŠce

Počátkem června jsme mohli v ulicích Bílovce zahlédnout televizní štáb s kamerami, mikrofonem na tyči a další technikou. Česká televize přijala pozvání Základní umělecké školy a natočila zde svůj populární dětský pořad Šikulové s našimi žáky.

První záběry se natáčely na kostelní věži a představily město, pak se celá výprava přesunula k nám do školy, dále na náměstí k obří šachovnici a také na zámek. Děti vyráběly kovové šachy, dřevěný hotýlek pro hmyz, tužkostříl a ilustrovaný kapesní atlas hub.

Představil se i jazzový soubor Jazzíček pod vedením Pavla Klose. Téměř celodenní natáčení se poté ve střižně proměnilo v půlhodinový pořad vysílaný v neděli 29. 6. 2014 od 11 hodin na programu ČT :D a dále v repríze první prázdninový čtvrtek ve stejný čas, a to v celé České republice. Kdo jej nestihl, může zavítat na web České televize a pustit si pořad zde. (pozn.: další repríza 29. 1. 2015)

Kromě propagace naší školy a města byla hlavní motivací snaha připravit pro děti nevšední "pracovní" zkušenost s odměnou v podobě nepatrné záře hereckých hvězd. Scénář Šikulů v Bílovci napsal Ondřej Langr a právě na "domácí půdě" se po více než šesti letech spolupráce na tvorbě tohoto pořadu rozloučil.

 

Všem účinkujícím, rodičům žáků a televiznímu štábu patří velké poděkování za energii a čas, které věnovali společnému úsilí. Jak se dílo zdařilo, ať posoudí divák : )