Hlavní stránka / Děkujeme za účast v potravinové sbírce

Děkujeme za účast v potravinové sbírce

Naše škola zorganizovala při příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby již čtvrtou sbírku potravin v Bílovci, a to ve spolupráci s Potravinovou bankou v Ostravě a Krajským úřadem Moravskoslezského kraje.

 

Máme za to, že tato sbírka je projevem solidarity a ochoty udělat nezištně něco pro druhé, bez očekávání vlastního profitu. Věříme, že pro příjemce této pomoci se nejedná vždy "jen o jídlo". Je také vyjádřením, že člověk ve svých nelehkých životních situacích není sám ve volném pádu, ale při překonávání těžkostí se má o co opřít. Pomoc tak nabývá nadmateriální charakter.

 

 

Rádi bychom poděkovali všem, kdo přispěli do sbírky, šířili informaci o ní a také našim žákům, kteří se aktivně do sbírky zapojili. Potravinami zaplněný pick-up je krásným výsledkem, nicméně za stejně důležité považujeme připomenutí, že mít hojnost a dostatek jídla, není až tak docela samozřejmé. Zvláštní poděkování patří subjektům, které dokázaly již poněkolikáté svoji pomoc zkoordinovat a významně do sbírky přispět - ZŠ Stará Ves, ZŠ a MŠ Lubojaty, Bílovecká 15.

 

 

Obrázky a informace z dřívějších potravinových sbírek

 

 

Sbírka určená široké veřejnosti proběhne od pondělí 16. října do středy 18. října 2017 v době od 8-12 hodin a od 14-18 hodin v předsálí ZUŠ Bílovec na Pivovarské ulici č.p. 124.  Žáci ZUŠ mohou svůj případný příspěvek odevzdávat již od středy 11. října 2017 do krabice pod dřevěnou lavicí.

 

Vhodné jsou trvanlivé potraviny (dětské výživy, kaše, piškoty, cukrovinky, cukr, mouka, rýže, těstoviny, luštěniny, olej, instantní polévky, čaj, káva, kakao, sirup, džemy, konzervy apod.)

Potraviny musí být v původních a nepoškozených obalech a před vypršením data spotřeby. Nepřijímají se potraviny vlastní výroby.