Kontakty

Základní umělecká škola, Bílovec, Pivovarská 124, příspěvková organizace

Pivovarská 124, 743 01 Bílovec

IČO: 62330276                 mapa

RED_IZO: 600004058

ID datové schránky: 2d6fwtf

číslo účtu: 18139801/0100

el. podatelna: (.pdf do 20 MB)

zusbc@po-msk.cz 

 

Mgr. Ondřej Langr, ředitel

Telefon: +420 556 413 500

Mobil: +420 730 548 339

E-mail: reditel@zusbilovec.cz

 

Blanka Zwingerová

finanční referentka/hospodářka

Telefon: +420 607 257 481

E-mail: info@zusbilovec.cz

 

Hlavní budova na Pivovarské ulici

 

Další místo poskytovaného

vzdělávání: VÝTVARNÝ OBOR

Ostravská 484/4, Bílovec

 

 

Ochrana osobních údajů

 

 

Školní informační systém

 

Hlavní stránka / Den učitelů

Den učitelů

28. březen je spojený s velkým učitelem, který před čtyřmi sty léty pobýval v našem kraji. Jeho současní kolegové mají tento den svátek a právě jim přejeme fyzické a psychické zdraví, pohodu v srdci a radost z profesního života s dětmi.

K přání učitelům se připojili zástupci našeho zřizovatele, Moravskoslezského kraje: 

"Vážení učitelé, vychovatelé a další pedagogičtí pracovníci našich škol a školských zařízení, přejeme Vám a Vašim kolegům pedagogům v duchu myšlenky Jana Amose Komenského hezký Den oslav narození velkého učitele. Za Vaši práci Vám upřímně děkujeme a přejeme Vám pevné zdraví, osobní i pracovní pohodu a entuziasmus tolik potřebný k plnění každodenní pedagogické práce.

Mgr. Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana/ PaedDr. Libor Lenčo, vedoucí odboru ŠMS"

 

 

Město Bílovec uspořádalo pro učitele Oslavu dne učitelů v úterý 28. 3. 2015 v Domě kultury.

 

V naší škole je řada zkušených pedagogů, která zasvětila svůj profesní život práci v uměleckém vzdělávání. Mezi tyto osobnosti patří paní učitelky Helena Hubová a Eva Tížková. Svátek učitelů je hezká příležitost ke krátké navštěvě kantorského života, jak jej zaznamenal jejich kolega a dlouholetý ředitel školy pan Jaromír Hub.

Oficiální poděkování za jejich úctyhodnou práci proběhne na koncertě celonárodního festivalu ZUŠ Open předposlední květnový den.

 

 

Paní učitelka Helena Hubová nastoupila do LŠU v Bílovci ihned po ukončení studia klavíru na Státní konzervatoři v Ostravě, a to ve školním roce 1977/1978. V prvních dvaceti letech se kromě pedagogické činnosti prezentovala také jako klavírní interpretka. Na tehdy pravidelných Novoročních koncertech v kapli sv. Barbory, přednesla virtuózní a mistrovská díla například Johana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina nebo Sergeje Rachmaninova. Na koncertech v LŠU a ZUŠ dále také klavírní koncerty Bacha, Josepha Haydna nebo Chopinova Scherza. V pedagogické práci vychovala řadu velmi dobrých muzikantů. Mnozí její žáci se umístili na prvních a dalších předních místech v okresních i krajských soutěžích. Řadu žáků připravila na nejrůznější typy pedagogických škol s různým hudebním zaměřením. Někteří žíci hrají v souborech a kapelách, nebo si založili jako vedoucí i kapely vlastní. Je učitelkou milou, obětavou, vstřícnou i trpělivou. Nikdy na žáka nezvyšovala hlas, a tito jí na oplátku za toto vše mají rádi. Mnozí se za ní i v dospělosti vracejí, někdy pro radu, jindy s pozváním na posezení, kde jí se zaujetím vykládají, co dělají, jaký je jejich život, čeho dosáhli, co procestovali a jak byli v cizině velmi ceněni třeba jako vychovatelky, že umí zahrát i učit hrát děti. Za 39 let působení v Bílovci se stala osobností veřejně známou a profesionálně uznávanou.

 

 

Paní učitelka Eva Tížková, absolventka naší LŠU Bílovec, začala svou pedagogickou kariéru v roce 1978 v LŠU Fulnek, ihned po ukončení studia klavíru na Státní konzervatoři v Ostravě. V r. 1982 nastoupila do LŠU ve slovenském Martině a v roce 1984 jí osud přivál zpět do Bílovce. Opět vyučovala v LŠU ve Fulneku a v září 1987 přestoupila do LŠU Bílovec. Naše škola tímto získala velmi dobrou, profesně zaujatou, iniciativní učitelku, která byla po celou dobu svého pedagogického působení skutečným odborným kádrem i spolehlivou a cílevědomou osobností naší LŠU a ZUŠ. K žákům umí být milá, ale také správně a potřebně přísná. A navíc, přísnou umí být i sama k sobě. Když si dá jakýkoliv úkol a cíl, vždy za ním s mimořádnou osobní disciplínou jde. Eva Tížková je také výbornou klavíristkou a klavírní interpretkou. Na školních koncertech v minulosti provedla mnohá virtuózní díla např. Fryderyka Chopina, Edvarda Griega a další. Hráje s lehkostí, nadhledem a velmi muzikálním, zejména romantickým projevem. Často korepetuje/doprovází/ žáky i kolegy, a byla vyhledávanou korepetitorkou i mnohými pěveckými sbory, jako např. novojičínským Ondrášem. V pedagogickém působení vychovala celou řadu velmi dobrých klavíristů. Mnozí pokračují v těchto hudebních činnostech i v dalším profesním životě. Připravovala žáky na Konzervatoř a její žáci obsazovali pravidelně první a další přední místa v okresních i krajských klavírních soutěžích. Se svými žáky sama iniciativně natočila a vydala profilové CD, pro které napsala hudbu i texty. Z tohoto dále vyplývá, že je v posledních dvaceti letech také básnířkou, jíž vyšly knižní verše i skladatelkou hudby a písní hlavně pro děti, ale nejen pro ně, protože zasahuje i do jiných populárních žánrů. Pořádá besedy nad svými verši s autorským čtením, a tento program často sama vlastními hudebními kompozicemi i interpretacemi doprovází. Paní Eva Tížková je univerzální umělecko-pedagogickou osobností, známou a uznávanou jak v odborných kruzích, tak v Bílovci, jejím rodném Tísku i v širokém okolí.