Hlavní stránka / Předvánoční koncert Štěpána Flagara

Předvánoční koncert Štěpána Flagara

Štěpána známe jako skvělého muzikanta na saxofon, tentokrát se však posadí za klavír. Přijďte se podívat na umělecký růst našeho absolventa a současného studenta Anton Bruckner Universität v rakouském Linci.
 
Štěpán je také zakládajícím jazzového uskupení Ostrich Quartet, se kterým se, spolu s Janem Kavkou, Martinem Kociánem a Michalem Wierzgońem, rychle dostal do jazzového povědomí. Kvartet spolu začal hrát na jaře roku 2013 a první koncert se konal v říjnu téhož roku. Jako vítěz soutěže JAZZ FRUIT 2014 sdílel pódium s Tingvall Trio, rakouským jazzovým pianistou Davidem Helbockem a vystupoval v živém vysílání TV show “Tečka páteční noci”. Na podzim 2014 se umístil na druhém místě v českopolské soutěži POWIEW MLODEGO JAZZU 2014 a nahrál živý koncert v Českém rozhlasu. Nahrávka byla poslána do EUROPEAN JAZZ COMPETITION. V březnu 2015 se kvartet potkal na pódiu se slavným basistou a zpěvákem Richardem Bonou na festivalu JAZZINEC a v dubnu 2015 byl kvartet vybrán jako historicky první česká kapela, a jeden z pěti finalistů z Evropy, do finále EUROPEAN JAZZ COMPETITION 2015 konaného v Rotterdamu, kde bubeník Michal Wierzgoń získal ocenění BEST SOLOIST!!! Kapela už koncertovala v České Republice, Slovenksu, Polsku, Německu a Nizozemsku.
V současnosti se prezentuje ve formaci Purple is the Color, se kterým skončili turné a prezentovali debutové album Unmasked. Získali pozitivní komentáře jak v Českém Rozhlasu Jazz ( https://jazz.rozhlas.cz/uloveno-na-siti-stahnete-si-jazz-do-podzimnich-pliskanic-6369191 ) , tak v Ö1 v Rakousku a velmi kladnou recenzi na webu musicaustria.at (https://www.musicaustria.at/purple-is-the-color-unmasked/).
 

 

 

 

Purple is the Color - Just Kiddin'

A Love Supreme Project - Live at Bruckner Uni, Linz, Austria

Live at Brucknerhaus Linz (Austria), 28.May 2016